8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w święto patronalne DSM zostały przyjęte nowe dziewczynki, które otrzymały medalik Matki Bożej. Starsze dziewczynki dostały legitymację na kolejny stopień.

7 grudnia po Mszy św. nasza parafie odwiedził Święty Mikołaj. Dzieciom z DSM SCHOLI I LSO rozdał prezenty. Pozostali uczestnicy zostali tez obdarowani słodkościami od miłego Gościa.

BIESZCZADY - wyjazd ministrantów i lektorów - 3 do 7 lipca 2023. Wspaniały czas. Razem z nami był ks. Józef Piech.

Od 4 do 11 lutego pielgrzymi z parafii Mikluszowice odwiedzili w Jordanii i Ziemi Świętej miejsca związane z naszą wiarą. Pielgrzymkę zorganizował Ks. Bogusław wraz z Tarnowskim Biurem Pielgrzymkowym. Opiekę duchową nad pielgrzymami sprawował również uczestniczący w pielgrzymce Ks. prałat Józef Piech. Pielgrzymka rozpoczęła się zwiedzeniem Petry - wykutym w skałach mieście, największej atrakcji Jordanii. Następnie pielgrzymi udali się na pustynię Wadi Rum. Odwiedzili górę Nebo, czyli miejsce śmierci Mojżesza. Zwiedzili Betlejem, Jerozolimę odprawiając Drogę Krzyżową. Zwiedzili Bazylikę Narodzenia Pana Jezusa, Bazylikę Grobu Świętego na Kalwarii – Golgocie, Górę Oliwną. Zwiedzili kościół Pater Noster oraz kościół Dominus Flevit tj. miejsca gdzie Pan Jezus zapłakał nad Jerozolimą. Przeszli przez Ogród Getsemani do bazyliki Agonii Pana Jezusa. Byli pod Ścianą Płaczu. Na Górze Syjon zwiedzili Wieczernik następnie Kościół św. Piotra In Gallicantu.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata to święto m.in. Liturgicznej Służby Ołtarza. Właśnie z tej okazji w naszej parafii miało miejsce uroczyste włączenie 6 chłopców do grona tej wspólnoty. Ponadto 7 chłopców otrzymało błogosławieństwo lektora. Cieszymy się z rozwoju wspólnoty LSO. Życzymy wszystkim jej członkom gorliwej i oddanej służby przy Ołtarzu Chrystusowym. Nie zapominajmy, że posługa LSO pomaga nam piękniej i lepiej przeżyć liturgię i osobistą modlitwę, dlatego módlmy się w ich intencji.

12 września przy pięknej pogodzie i dużej liczbie wiernych odbył się Odpust w Kaplicy w Bogucicach z racji wspomnienia Podwyższenia Krzyża Świętego. Na początku wszystkich parafian i gości przywitał i pozdrowił Ks. Bogusław Sobusiak opiekun kaplicy. Uroczystej Sumie Odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił kustosz sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Krużlowej Ks. Prałat Marek Szewczyk. Sumę koncelebrowali Ks. Prałat Józef Piech były proboszcz i Ks. Wiesław Multan nasz rodak. Po Mszy świętej w imieniu Wspólnoty Bogucice przybyłym gościom i Kapłanom podziękowała pani Sołtys Anna Mroźnik. Całą uroczystość Odpustową zakończyła uroczysta procesja wokół kaplicy.

W ostatnią niedzielę sierpnia w ogrodach plebańskich odbył się I Piknik Parafialny. Na przybyłych uczestników czekały liczne atrakcje: gastronomia, zabawy dla dzieci, muzyka i pokazy strażackie.

Dzisiaj 34-osobowa grupa pielgrzymów z parafii dojechała szczęśliwie na Jasną Górę, polecając Matce Bożej swoje intencje, a także sprawy naszej wspólnoty. Przemierzyliśmy w ciągu 2 dni prawie 170 km różnymi trasami w słońcu i w deszczu, po asfalcie, kamieniach i piachu... Jednakże, jesteśmy bardzo zadowoleni przede wszystkim z okazji do modlitwy, dania świadectwu naszej wierze, bezpiecznego osiągnięcia celu pielgrzymki, a także ze wspólnego spotkania, rozmowy i wzajemnego wsparcia w trudzie podróżowania. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za piękne wyrażenie swojej wiary w Boga w tych niełatwych czasach. Mamy nadzieję, że ta "próbna" pielgrzymka przyniesie dobre owoce i inicjatywy w przyszłości.

O godzinie 4 rano w sobotę wyruszyła rowerowa pielgrzymka z Mikluszowic na Jasną Górę. Dzisiaj pielgrzymi pokonali 120 km. W niedzielę, po pokonaniu pozostałych im jeszcze 45 km pokłonią się Czarnej Madonnie i wezmą udział w Mszy Św. o godz. 17.00 w Kaplicy Cudownego Obrazu.

W sobotę 5 grudnia po wieczornej Mszy świętej w naszej parafii do dzieci obecnych w kościele przyszedł Święty Mikołaj. Msza święta rozpoczęła się jak każdego dnia procesją roratnią w której uczestniczą dzieci niosąc kolorowe lampiony. W procesji niesiona jest figurka Dzieciątka Jezus przez dziecko, które wcześniej zostało wylosowane. Dzieci każdego dnia składają serduszka z dobrymi uczynkami. Na koniec Mszy świętej przybył oczekiwany gość w asyście aniołów. Dzieci szybko zgromadziły się przy Mikołaju, który obdarował ich słodyczami. Również dorośli skorzystali z tych słodkości. Swoje upominki od Świętego Mikołaja otrzymali także ministranci, lektorzy, Dziewczęca Służba Maryjna i Schola parafialna.

W sobotę 5 grudnia po wieczornej Mszy świętej w naszej parafii do dzieci obecnych w kościele przyszedł Święty Mikołaj. Msza święta rozpoczęła się jak każdego dnia procesją roratnią w której uczestniczą dzieci niosąc kolorowe lampiony. W procesji niesiona jest figurka Dzieciątka Jezus przez dziecko, które wcześniej zostało wylosowane. Dzieci każdego dnia składają serduszka z dobrymi uczynkami. Na koniec Mszy świętej przybył oczekiwany gość w asyście aniołów. Dzieci szybko zgromadziły się przy Mikołaju, który obdarował ich słodyczami. Również dorośli skorzystali z tych słodkości. Swoje upominki od Świętego Mikołaja otrzymali także ministranci, lektorzy, Dziewczęca Służba Maryjna i Schola parafialna.

W niedzielny wieczór 22 listopada w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w naszym kościele parafialnym odbył się Koncert Papiesko - Patriotyczny w wykonaniu Orkiestry Baczków pod batutą Dominika Radonia i Wojciecha Zwierniaka. Wraz z orkiestrą wystąpili soliści: Aleksandra Gawłowicz, Julia Suchojad, Justyna Styczeń, Joanna Zwierniak, Monika Polak, Tomasz Jarosz, Mateusz Wojkowski i Łukasz Buksa a poprowadził Go franciszkanin o. Łukasz Buksa. Z powodu trwającej pandemii koncert odbył się bez publiczności, można go było oglądać poprzez transmisję na żywo na profilu YouTube Orkiestry z Baczkowa – gdzie nadal jest udostępniony.

W środę 11 listopada, w Narodowe Święto Niepodległości w naszej parafii o godz. 11.00 została odprawiona uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz za wszystkich, którzy zginęli w obronie Jej niepodległości. Mszy Świętej przewodniczył Ks. Proboszcza Adam Dynak a okolicznościowe kazanie wygłosił Ks. Wiesław Multan. Na koniec Mszy świętej odśpiewano pieśń „Boże coś Polskę”. Po Mszy Świętej przy pomniku Katyńskim złożono okolicznościową wiązankę kwiatów i zapalono znicze. Odmówiono modlitwę „Anioł Pański” w intencji naszej Ojczyzny.

„Maryja w życiu pielgrzymującego Kościoła” - takie hasło towarzyszyło rozważaniom podczas tegorocznego Wielkiego Odpustu w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Przez osiem dni od 4 do 11 października 2020 r. każdego dnia do sanktuarium przybywały różne grupy, instytucje, stowarzyszenia i pielgrzymki parafialne z całej okolicy. Również z naszej parafii z Mikluszowic 8 października przy słonecznej pogodzie wyruszyła piesza pielgrzymka. Prawie 100 osób wraz z dwoma kapłanami i siostrą zakonną pielgrzymowało, aby podziękować Matce Bożej za otrzymane łaski i prosić o dalsze, zwłaszcza o ustanie pandemii koronawirusa. Podczas drogi wierni odmówili różaniec i koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz śpiewali pieśni. O bezpieczeństwo dbali druhowie z OSP KSRG Bogucice wraz z księdzem kapelanem.

13 września przy pięknej pogodzie i dużej liczbie wiernych, z racji wspomnienia Podwyższenia Krzyża Świętego, parafia przeżywała Odpust w Kaplicy w Bogucicach. Na początku wszystkich parafian i gości przywitał i pozdrowił Ks. Bogusław Sobusiak opiekun kaplicy. Uroczystej Sumie Odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił rodak z naszej parafii Ks. Mateusz Kaźmierek, przeżywający w tym roku 10-tą rocznicę Święceń Kapłańskich. Sumę koncelebrował Ks. Kamil Kopyt, również rodak z parafii. Ks. Mateusz w homilii wyjaśnił znaczenie krzyża w naszym życiu i ukazał, że jest On mostem łączącym nas z niebem. Po Mszy świętej przybyłym Gościom i Kapłanom w imieniu Wspólnoty Bogucice podziękowała pani Sołtys Anna Mroźnik wraz z Panem Radnym Stanisławem Rachwałem. Ks. Mateuszowi z racji jubileuszu złożono gratulacje, życzenia i wręczono bukiet 10 czerwonych róż. Całą uroczystość Odpustową zakończyła uroczysta procesja wokół kaplicy.

W niedzielę 5 lipca nasza parafia przeżywała Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Na początku wszystkie dzieci oraz rodziców przed kościołem przywitał Ks. Proboszcz prałat Adam Dynak. Po uroczystym wejściu do kościoła rozpoczęła się Liturgia Mszy Świętej. Po pozdrowieniu dwoje rodziców poprosiło Ks. Proboszcza o udzielenie ich dzieciom Sakramentu Komunii Świętej. Podczas tej uroczystej Mszy Świętej dzieci po raz pierwszy przyjęły do swojego serca Pana Jezusa. Na zakończenie Mszy Świętej dzieci podziękowały Panu Jezusowi a następnie Ks. Proboszczowi, Ks. Katechetom, Siostrom Zakonnym, rodzicom i nauczycielom za przygotowanie ich do tego Sakramentu. Po Mszy świętej Ks. Proboszcz rozdał dzieciom pamiątkowe obrazki komunijne i mały chleb, którym się podzieliły z gośćmi w swoich domach.

27 i 28 czerwca w naszej Parafii odbyła się Wizytacja Kanoniczna. Przeprowadził ją biskup pomocniczy naszej diecezji Ks. Bp Stanisław Salaterski. Rozpoczynając wizytację w sobotę Ks. Biskup odwiedził kaplicę w Bogucicach. Po Nabożeństwie do Serca Pana Jezusa, Ks. Bp Stanisław skierował Słowo Pasterskie do licznie zebranych mieszkańców. Przedstawiciele wspólnoty Bogucice złożyli na ręce Ks. Biskupa podziękowania i bukiet kwiatów. Następnym punktem wizytacji było spotkanie z Radą Duszpasterską. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 proboszcz parafii Ks. prałat Adam Dynak przedstawił sprawozdanie o Parafii. Ks. Biskup udzielił młodzieży klas VIII Sakramentu Bierzmowania. W tym roku do sakramentu Bierzmowania przystąpiło 40 osób z naszej parafii. Po Mszy św. odbyło się spotkanie z kapłanami na plebani. Niedziela to intensywny dzień wizytacji. Na Mszy św. o godz. 7.00 Ks. Biskup wygłosił Słowo Boże. Następnie przewodniczył Mszy św. o godz. 9.00 i spotkał się z grupami działającymi w naszej parafii. Obecni na tej Eucharystii byli członkowie Żywego Różańca, Grupa czcicieli św. Ojca Pio i uczestnicy spotkań ze Słowem Bożym. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbyło się krótkie spotkanie z LSO, DSM oraz Scholą, która swoim śpiewem zapewniła oprawę muzyczną Mszy św.

27 i 28 czerwca w naszej Parafii odbyła się Wizytacja Kanoniczna. Przeprowadził ją biskup pomocniczy naszej diecezji Ks. Bp Stanisław Salaterski. Rozpoczynając wizytację w sobotę Ks. Biskup odwiedził kaplicę w Bogucicach. Po Nabożeństwie do Serca Pana Jezusa, Ks. Bp Stanisław skierował Słowo Pasterskie do licznie zebranych mieszkańców. Przedstawiciele wspólnoty Bogucice złożyli na ręce Ks. Biskupa podziękowania i bukiet kwiatów. Następnym punktem wizytacji było spotkanie z Radą Duszpasterską. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 proboszcz parafii Ks. prałat Adam Dynak przedstawił sprawozdanie o Parafii. Ks. Biskup udzielił młodzieży klas VIII Sakramentu Bierzmowania. W tym roku do sakramentu Bierzmowania przystąpiło 40 osób z naszej parafii. Po Mszy św. odbyło się spotkanie z kapłanami na plebani. Niedziela to intensywny dzień wizytacji. Na Mszy św. o godz. 7.00 Ks. Biskup wygłosił Słowo Boże. Następnie przewodniczył Mszy św. o godz. 9.00 i spotkał się z grupami działającymi w naszej parafii. Obecni na tej Eucharystii byli członkowie Żywego Różańca, Grupa czcicieli św. Ojca Pio i uczestnicy spotkań ze Słowem Bożym. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbyło się krótkie spotkanie z LSO, DSM oraz Scholą, która swoim śpiewem zapewniła oprawę muzyczną Mszy św.

27 i 28 czerwca w naszej Parafii odbyła się Wizytacja Kanoniczna. Przeprowadził ją biskup pomocniczy naszej diecezji Ks. Bp Stanisław Salaterski. Rozpoczynając wizytację w sobotę Ks. Biskup odwiedził kaplicę w Bogucicach. Po Nabożeństwie do Serca Pana Jezusa, Ks. Bp Stanisław skierował Słowo Pasterskie do licznie zebranych mieszkańców. Przedstawiciele wspólnoty Bogucice złożyli na ręce Ks. Biskupa podziękowania i bukiet kwiatów. Następnym punktem wizytacji było spotkanie z Radą Duszpasterską. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 proboszcz parafii Ks. prałat Adam Dynak przedstawił sprawozdanie o Parafii. Ks. Biskup udzielił młodzieży klas VIII Sakramentu Bierzmowania. W tym roku do sakramentu Bierzmowania przystąpiło 40 osób z naszej parafii. Po Mszy św. odbyło się spotkanie z kapłanami na plebani. Niedziela to intensywny dzień wizytacji. Na Mszy św. o godz. 7.00 Ks. Biskup wygłosił Słowo Boże. Następnie przewodniczył Mszy św. o godz. 9.00 i spotkał się z grupami działającymi w naszej parafii. Obecni na tej Eucharystii byli członkowie Żywego Różańca, Grupa czcicieli św. Ojca Pio i uczestnicy spotkań ze Słowem Bożym. Po Mszy św. o godz. 11.00 odbyło się krótkie spotkanie z LSO, DSM oraz Scholą, która swoim śpiewem zapewniła oprawę muzyczną Mszy św.

W niedziele 21 czerwca nasza parafia przeżywała Uroczystość Odpustową ku czci Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, którego wspomnienie liturgiczne przypada na 24 czerwca. Jak co roku odpust czerwcowy w naszej parafii rozpoczyna Msza św. na cmentarzu Parafialnym. Uroczystej Sumie Odpustowej, przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Stanisław Kania, proboszcz w Proszówkach, a gości i parafian na początku Mszy powitał proboszcz ks. Prałat Adam Dynak. Mszę koncelebrowali przybyli kapłani Rodacy. Oprawę muzyczną uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Baczkowa pod dyrekcją Kapelmistrza Wojciecha Zwierniaka. Obecne były też poczty sztandarowe OSP z Mikluszowic, Baczkowa, Majkowic i Bogucic. Po Mszy świętej u dziewczynek z DSM, można było nabyć słodkie smakołyki.

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa z racji pandemii i nadal występujących ograniczeń procesja po Mszy świętej, miała inny charakter. W tym roku trasa procesji prowadziła tylko wokół kościoła, a nie jak przez inne lata po ulicach naszych wiosek. Podniosłą oprawę zapewniła orkiestra z Baczkowa, Liturgiczna Służba Ołtarza, OSP Mikluszowice, Dziewczęca Służba Maryjna, przedstawiciele Sołectwa Mikluszowice oraz dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami.

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa z racji pandemii i nadal występujących ograniczeń procesja po Mszy świętej, miała inny charakter. W tym roku trasa procesji prowadziła tylko wokół kościoła, a nie jak przez inne lata po ulicach naszych wiosek. Podniosłą oprawę zapewniła orkiestra z Baczkowa, Liturgiczna Służba Ołtarza, OSP Mikluszowice, Dziewczęca Służba Maryjna, przedstawiciele Sołectwa Mikluszowice oraz dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami.

Maj w Kościele katolickim jest miesiącem szczególnie poświęconym Matce Bożej. Parafie i rodziny intensywniej modlą się w tych dniach za wstawiennictwem Maryi, odmawiając m.in. Litanię Loretańską. Nabożeństwa majowe są najbardziej popularną formą czci Matki Bożej w tym czasie. Kościół najpiękniejszy miesiąc w roku poświęca Tej, która była najpiękniejszym „kwiatem ziemi”. „Faktycznie to Ona jest najpiękniejszym kwiatem, jaki zakwitł ze stworzenia, „różą”, która ukazała się w pełni czasu, gdy Bóg, posyłając swego Syna, obdarzył świat nową wiosną. Jest też zarazem pokorną i dyskretną protagonistką pierwszych kroków chrześcijańskiej wspólnoty: Maryja jest jej duchowym sercem, albowiem sama Jej obecność pośród uczniów jest żywą pamięcią o Panu Jezusie i zadatkiem daru Jego Ducha” – mówił w 2010 r. papież Benedykt XVI w katechezie wyjaśniającej liturgiczny kontekst dedykowania Maryi tego miesiąca. Po raz pierwszy oficjalnie nabożeństwo majowe odprawiano w Polsce w kościele Świętego Krzyża w Warszawie w 1852 r. Po 30 latach trafiło ono już do wszystkich parafii i stało się bardzo popularne. Centralnym punktem nabożeństwa majowego jest odśpiewanie lub recytacja Litanii Loretańskiej, poprzedzonej i zakończonej pieśniami maryjnymi. Litanię odmawia się w kościołach lub przed przydrożnymi kapliczkami. W tym roku epidemia zmieniła nasz udział w nabożeństwie majowym, ale kapliczki nadal stoją i czekają na „majówki”. W galerii zdjęcia kapliczek i krzyży z naszej parafii.

Przeżywane Triduum Paschalne w tym roku miało zupełni inny charakter i wymiar. Kościoły bez wiernych, bez adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy i Grobie Bożym, a jedynie tylko symboliczne zaznaczenie tych ważnych miejsc, które zawsze przyciągały modlących się wiernych. Obchody w naszej parafii wierni mogli śledzić dzięki transmisji internetowej. Rozpoczęła je Uroczysta Msza święta Wieczerzy Pańskiej, w której uczestniczyły tylko Siostry Służebniczki i usługujący ceremoniarz i lektorzy. Na koniec Mszy św. Siostra Maria, przełożona Sióstr Służebniczek w naszej parafii, złożyła kapłanom życzenia z okazji Ustanowienia Sakramentu Kapłaństwa. Wielki Piątek był inny niż wszystkie. Wieczorne Nabożeństwo Wielkopiątkowe rozpoczęło się od modlitwy w ciszy. Nie było śpiewanej uroczyście Męki Pańskiej, a krzyż ucałował tylko sam przewodniczący liturgii. Pozostali oddali cześć przez uklęknięcie. Wielka Sobota też była inna. Nie było w kościołach tradycyjnego święcenia pokarmów na stół Wielkanocny, a przy Grobie nie odbyła się warta honorowa strażaków. Wigilia Paschalna rozpoczęła się, nie jak zawsze na polu przy ognisku, ale w kościele. Od zapalonej świecy Kapłan po błogosławieństwie ognia odpalił Paschał. Po odczytaniu czytań odbyło się tylko odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych bez poświęcenia wody chrzcielnej. Na koniec nabożeństwa przedstawiciele LSO, złożyli Kapłanom życzenia świąteczne i wręczyli symboliczne upominki. Niedziela Zmartwychwstania to dzień szczególny. Dziś bez procesji Rezurekcyjnej, bez orkiestry i bicia dzwonów ogłaszających radosne Alleluja!!! Wszyscy na pewno zapamiętamy ten trudny czas i na długo zostanie nam w pamięci. Pandemia całkiem zmieniła bieg naszego życia. Chrystus Zmartwychwstał!!! Prawdziwie Zmartwychwstał!!! Alleluja!!!

Przez cały okres Wielkiego postu w każdy piątek o godz. 19.00, młodzież naszej Parafii prowadzi Drogi Krzyżowe. Tematem rozważań z racji 100 rocznicy urodzin naszego rodaka św. Jana Pawła II, są Jego rozważania i słowa z Jego przemówień. Zapraszamy wszystkich do wspólnego udziału.

W niedzielę 19 stycznia przed Mszą o godz. 11.00 odbył się krótki Koncert Kolęd w wykonaniu Szkoły Muzycznej I stopnia im. Juliusza Łuciuka w Mikluszowicach. Koncert poprowadziła Pani Magdalena Siudyszewska - Dumicz.

6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego w naszej parafii odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu Orkiestry Baczków. Wraz z orkiestrą wystąpili soliści: Aleksandra Gawłowicz, Anastazja Maćkowska, Justyna Styczeń, Weronika Czyż, Monika Polak i Mateusz Wojkowski.

6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego w naszej parafii odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu Orkiestry Baczków. Wraz z orkiestrą wystąpili soliści: Aleksandra Gawłowicz, Anastazja Maćkowska, Justyna Styczeń, Weronika Czyż, Monika Polak i Mateusz Wojkowski.

W Niedzielę Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa na Mszy świętej o godz. 11.00 zgromadziły się dzieci i młodzież, które wyruszyły po Mszy jako Kolędnicy Misyjni do mieszkańców naszej parafii. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w to piękne dzieło by pomóc swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. Pod koniec Mszy Świętej Ksiądz Proboszcz odmówił modlitwę na rozesłanie kolędników misyjnych, którzy udali się do wszystkich wiosek z kolędą misyjną.

W piątek 27 grudnia nasza parafia przeżywała Uroczystość Odpustową ku czci Świętego Jana Ewangelisty. Na początku wszystkich parafian i gości przywitał i pozdrowił Ks. Proboszcz Prałat Adam Dynak. Uroczystej Sumie Odpustowej, przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Jerzy Tokarz, proboszcz parafii Gawłów. Mszę koncelebrowali kapłani z Dekanatu Bochnia - Wschód i przybyli kapłani Rodacy. Po Mszy świętej odbyło się błogosławieństwo wina, które następnie zostało podane wiernym.

W Wigilię Bożego Narodzenia ostatnimi Roratami zakończyliśmy okres Adwentu a rozpoczęli Okres Bożego Narodzenia. Po Mszy świętej tradycyjnie odbyło się poświęcenie szopek i figurek Dzieciątka Jezus i losowanie dziecka, które zabrało figurkę Dzieciątko Jezus na własność do domu. Pasterka rozpoczęła się od uroczystej procesji do szopki i oddaniem pokłonu Nowonarodzonemu Jezusowi. W sam dzień Bożego narodzenia Orkiestra z Baczkowa na Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 swoim graniem i śpiewem kolęd przez solistów uświetniła oprawę muzyczną.

W Wigilię Bożego Narodzenia ostatnimi Roratami zakończyliśmy okres Adwentu a rozpoczęli Okres Bożego Narodzenia. Po Mszy świętej tradycyjnie odbyło się poświęcenie szopek i figurek Dzieciątka Jezus i losowanie dziecka, które zabrało figurkę Dzieciątko Jezus na własność do domu. Pasterka rozpoczęła się od uroczystej procesji do szopki i oddaniem pokłonu Nowonarodzonemu Jezusowi. W sam dzień Bożego narodzenia Orkiestra z Baczkowa na Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00 swoim graniem i śpiewem kolęd przez solistów uświetniła oprawę muzyczną.

Harcerze z naszej parafii przybyli w sobotę 21 grudnia do kościoła na wieczorne Roraty aby uroczyście przekazać światełko z Groty Betlejemskiej.

Drugą Niedzielę Adwentu a zarazem Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w naszej parafii obchodziliśmy bardzo uroczyście. Jest to święto Patronalne Zgromadzenia Sióstr Służebniczek pracujących w naszej parafii. Na Sumie nowe dziewczęta zostały włączone w szeregi DSM, a starsze otrzymały kolejne stopnie. Na zakończenie Mszy św. przedstawiciele DSM, Służby Liturgicznej i Rady Parafialnej złożyli Siostrze Przełożonej Marii i Ks. Wiesławowi życzenia z okazji imienin i wręczyli upominki.

„W mocy Bożego Ducha odważnie bronić wiary” - takie hasło towarzyszyło rozważaniom podczas tegorocznego Wielkiego Odpustu w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Przez osiem dni od 6 do 13 października 2019 r. każdego dnia do sanktuarium przybywały różne grupy, instytucje, stowarzyszenia i pielgrzymki parafialne z całej okolicy. Również z naszej parafii z Mikluszowic w dniu 10 października w słonecznej pogodzie udała się pielgrzymka piesza. Prawie 170 osób wraz z czterema kapłanami pielgrzymowało, aby podziękować Matce Bożej za otrzymane łaski i prosić o dalsze. Podczas drogi wierni odmówili różaniec i koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz wysłuchali konferencji wygłoszonej przez Księdza Proboszcza Adama Dynaka

15 września przy pięknej pogodzie i licznej liczbie wiernych odbył się Odpust w Kaplicy w Bogucicach z racji wspomnienia Podwyższenia Krzyża Świętego. Na początku wszystkich parafian i gości przywitał i pozdrowił Ks. Bogusław Sobusiak opiekun kaplicy. W imieniu Wspólnoty Bogucice nowego Ks. Proboszcza i wikariusza przywitała pani Sołtys Anna Mroźnik .Uroczystej Sumie odpustowej przewodniczył i kazanie wygłosił Ks. Proboszcz Adam Dynak a wraz z nim koncelebrował Ks. Wojciech Węglowski. W homilii wyjaśnił znaczenie krzyża w naszym życiu. Po Mszy świętej odbyła się uroczysta procesja wokół kaplicy.

15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, potocznie zwanej Matki Bożej Zielnej przeżywaliśmy parafialne dożynki. Każda wioska przygotowała piękny wieniec dożynkowy. Dzień ten był ważny dla naszej parafii również z innego powodu: podczas uroczystej Sumy Dożynkowej miało miejsce wprowadzenie do wspólnoty Parafialnej nowo nominowanego Księdza Proboszcza Adama Dynaka. Ksiądz nominat uroczyście wyznał wiarę w obecności zebranych parafian i odebrał od Księdza Dziekana klucze od kościoła. Po homilii wygłoszonej przez nowego Księdza Proboszcza Adama nastąpiła prezentacja poszczególnych wieńców. Przedstawiciele każdej delegacji składali w darze ofiarnym chleb i wino, jako owoc ziemi i pracy rąk ludzkich.

15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, potocznie zwanej Matki Bożej Zielnej przeżywaliśmy parafialne dożynki. Każda wioska przygotowała piękny wieniec dożynkowy. Dzień ten był ważny dla naszej parafii również z innego powodu: podczas uroczystej Sumy Dożynkowej miało miejsce wprowadzenie do wspólnoty Parafialnej nowo nominowanego Księdza Proboszcza Adama Dynaka. Ksiądz nominat uroczyście wyznał wiarę w obecności zebranych parafian i odebrał od Księdza Dziekana klucze od kościoła. Po homilii wygłoszonej przez nowego Księdza Proboszcza Adama nastąpiła prezentacja poszczególnych wieńców. Przedstawiciele każdej delegacji składali w darze ofiarnym chleb i wino, jako owoc ziemi i pracy rąk ludzkich.

W dniach 31 maja do 2 czerwca odbyła się Parafialna Pielgrzymka do miejsc świętych na Warmii i Mazurach. Pierwszym miejscem jakie zwiedzali pielgrzymi był Niepokalanów. W kaplicy św. Maksymiliana Kolbego została odprawiona Msza św. Następnie pielgrzymi zwiedzili Panoramę Tysiąclecia, kaplicę wieczystej Adoracji oraz muzeum pożarnictwa. Kolejnym punktem był Gietrzwałd miejsce objawień Matki Bożej na klonie dwóm dziewczynkom. Wieczorem pielgrzymi zwiedzili Drogę Krzyżową, Cudowne Źródełko. Ostatnim punktem dnia było uczestnictwo w Apelu Jasnogórskim. W drugim dniu po porannej Mszy świętej pielgrzymi udali się do Stoczka Klasztornego, miejsca gdzie był więziony Prymas Polski Kardynał Stefan Wyszyński. Kolejnym miejscem zwiedzania był Gierłoż - Wilczy Szaniec i znana Kwatera Hitlera. Ostatnim punktem dnia było sanktuarium Matki Bożej w Świętej Lipce. W ostatnim dniu pielgrzymi rozpoczęli dzień od uczestnictwa w Mszy świętej i wysłuchania koncertu organowego w miejscowym kościele. Ostatnim punktem było zwiedzanie Mikołajek i rejs po Jeziorze Śniardwy.

19 maja br. 38 dzieci klas III, w obecności swoich Rodziców, chrzestnych, Pań Wychowawczyń, bliskich oraz zaproszonych osób przeżywały Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Dzień wcześniej wszystkie te dzieci przystąpiły po raz pierwszy do sakramentu pokuty przeżywając bardzo głęboko spotkanie z Chrystusem przebaczającym grzechy. Dzień Pierwszej Komunii, to dzień wielkiego szczęścia. Tym szczęściem jest sam Jezus Chrystus, którego dzieci mogły przyjąć do swojego serca. Mszy świętej o godz. 11:00 w kościele parafialnym przewodniczył ks. Prałat Józef Piech - proboszcz parafii, który udzielił dziewczętom i chłopcom pierwszej w ich życiu Komunii świętej.

Uroczystość Odpustowa - Podziękowanie za 45 lat kapłaństwa oraz 27 lat pobytu w parafii Ks. Prałata Józefa Piecha

Uroczystość Odpustowa - Podziękowanie za 45 lat kapłaństwa oraz 27 lat pobytu w parafii Ks. Prałata Józefa Piecha

Uroczystość Odpustowa - Podziękowanie za 45 lat kapłaństwa oraz 27 lat pobytu w parafii Ks. Prałata Józefa Piecha

Uroczystość Odpustowa - Podziękowanie za 45 lat kapłaństwa oraz 27 lat pobytu w parafii Ks. Prałata Józefa Piecha

Procesja Rezurekcyjna w Niedzielny poranek zakończyła w naszej parafii obchody Triduum Paschalnego. Rozpoczęliśmy ten święty czas od Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, której przewodniczył rodak ks. Wiesław Multan obchodzący w tym roku 35 rocznicę święceń kapłańskich. Po Mszy św. w uroczystej procesji Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ciemnicy. Wielki Piątek to dzień sądu, męki i śmierci Pana Jezusa. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza św., a jest sprawowana Liturgia Męki Pańskiej, która kończy się Adoracją Pana Jezusa w grobie. Obchody Liturgii Wielkopiątkowej zakończyła Droga Krzyżowa, którą poprowadził ks. Prałat Józef Piech. Wielka Sobota to dzień ciszy i oczekiwanie na Zmartwychwstanie Chrystusa. Przed południem w kościele i wyznaczonych miejscach na terenie parafii odbyło się poświęcenie pokarmów na stół Wielkanocny. Wieczorna liturgia rozpoczęła się przed świątynią od poświęcenia ognia i zapalenia Paschału. W tym dniu podczas wieczornej liturgii następuje obrzęd poświęcenia wody chrzcielnej i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Gdy Noc Zmartwychwstania mija, zaczyna się Wielka Niedziela. Po niej następuje osiem dni świątecznych tzw. Oktawa Wielkiej Nocy.

Procesja Rezurekcyjna w Niedzielny poranek zakończyła w naszej parafii obchody Triduum Paschalnego. Rozpoczęliśmy ten święty czas od Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, której przewodniczył rodak ks. Wiesław Multan obchodzący w tym roku 35 rocznicę święceń kapłańskich. Po Mszy św. w uroczystej procesji Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ciemnicy. Wielki Piątek to dzień sądu, męki i śmierci Pana Jezusa. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza św., a jest sprawowana Liturgia Męki Pańskiej, która kończy się Adoracją Pana Jezusa w grobie. Obchody Liturgii Wielkopiątkowej zakończyła Droga Krzyżowa, którą poprowadził ks. Prałat Józef Piech. Wielka Sobota to dzień ciszy i oczekiwanie na Zmartwychwstanie Chrystusa. Przed południem w kościele i wyznaczonych miejscach na terenie parafii odbyło się poświęcenie pokarmów na stół Wielkanocny. Wieczorna liturgia rozpoczęła się przed świątynią od poświęcenia ognia i zapalenia Paschału. W tym dniu podczas wieczornej liturgii następuje obrzęd poświęcenia wody chrzcielnej i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Gdy Noc Zmartwychwstania mija, zaczyna się Wielka Niedziela. Po niej następuje osiem dni świątecznych tzw. Oktawa Wielkiej Nocy.

Procesja Rezurekcyjna w Niedzielny poranek zakończyła w naszej parafii obchody Triduum Paschalnego. Rozpoczęliśmy ten święty czas od Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, której przewodniczył rodak ks. Wiesław Multan obchodzący w tym roku 35 rocznicę święceń kapłańskich. Po Mszy św. w uroczystej procesji Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ciemnicy. Wielki Piątek to dzień sądu, męki i śmierci Pana Jezusa. Jest to jedyny dzień w roku, kiedy nie jest sprawowana Msza św., a jest sprawowana Liturgia Męki Pańskiej, która kończy się Adoracją Pana Jezusa w grobie. Obchody Liturgii Wielkopiątkowej zakończyła Droga Krzyżowa, którą poprowadził ks. Prałat Józef Piech. Wielka Sobota to dzień ciszy i oczekiwanie na Zmartwychwstanie Chrystusa. Przed południem w kościele i wyznaczonych miejscach na terenie parafii odbyło się poświęcenie pokarmów na stół Wielkanocny. Wieczorna liturgia rozpoczęła się przed świątynią od poświęcenia ognia i zapalenia Paschału. W tym dniu podczas wieczornej liturgii następuje obrzęd poświęcenia wody chrzcielnej i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Gdy Noc Zmartwychwstania mija, zaczyna się Wielka Niedziela. Po niej następuje osiem dni świątecznych tzw. Oktawa Wielkiej Nocy.

Po raz jedenasty parafianie Mikluszowic i sąsiednich parafii mogli uczestniczyć w misterium wielkopostnym, które organizowane jest w Niedzielę Palmowa w godzinach wieczornych. Na wzór Drogi Krzyżowej z Kalwarii odbyła się Plenerowa Droga Krzyżowa, która wiodła od kościoła parafialnego na Górę Św. Jana. Poszczególne stacje drogi krzyżowej odgrywane były przez parafian, którzy ubrani w historyczne stroje przedstawiali postacie biblijne. Teksty rozważań poszczególnych stacji związane były z hasłem roku duszpasterskiego „W Mocy Bożego Ducha”. Po ostatniej, XIV stacji została odmówiona modlitwa o owoce Ducha Świętego. Słowa podziękowania dla wszystkich aktorów i wiernych skierował ks. Prałat Józef Piech proboszcz parafii. Na koniec po fanfarach odśpiewano Apel Jasnogórski, a Ojciec Krzysztof poprowadził rozważanie apelowe, tak jak bywa to na apelu w Częstochowie. Całość zakończyło udzielenie pasterskiego błogosławieństwa przez Ojca Rekolekcjonistę.

Po raz jedenasty parafianie Mikluszowic i sąsiednich parafii mogli uczestniczyć w misterium wielkopostnym, które organizowane jest w Niedzielę Palmowa w godzinach wieczornych. Na wzór Drogi Krzyżowej z Kalwarii odbyła się Plenerowa Droga Krzyżowa, która wiodła od kościoła parafialnego na Górę Św. Jana. Poszczególne stacje drogi krzyżowej odgrywane były przez parafian, którzy ubrani w historyczne stroje przedstawiali postacie biblijne. Teksty rozważań poszczególnych stacji związane były z hasłem roku duszpasterskiego „W Mocy Bożego Ducha”. Po ostatniej, XIV stacji została odmówiona modlitwa o owoce Ducha Świętego. Słowa podziękowania dla wszystkich aktorów i wiernych skierował ks. Prałat Józef Piech proboszcz parafii. Na koniec po fanfarach odśpiewano Apel Jasnogórski, a Ojciec Krzysztof poprowadził rozważanie apelowe, tak jak bywa to na apelu w Częstochowie. Całość zakończyło udzielenie pasterskiego błogosławieństwa przez Ojca Rekolekcjonistę.

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową parafianie przynieśli do kościoła palmy wielkanocne, w ogromnej większości własnoręcznie wykonane. Msza Św. rozpoczęła się od uroczystego, procesyjnego przejścia z palmami przez kościół. Podczas procesji schola dziecięca śpiewała pieśni pasyjne. Był to kolejny dzień trwających rekolekcji parafialnych, które w tym roku głosi Ojciec Krzysztof Kowalski z Zakonu Ojców Paulinów. Po Mszy św. odbył się konkurs palm wielkanocnych. Pomimo dużej liczby palm, każda została nagrodzona książką lub słodką niespodzianką.

5 marca w naszym kościele parafialnym w Mikluszowicach z rąk Biskupa Leszka Leszkiewicza młodzież klas VIII i III Gimnazjum z naszej parafii i parafii Gawłów otrzymała Sakrament Bierzmowania. Do sakramentu przystąpiło 111 osób z naszej parafii i parafii Gawłów. Po Mszy świętej młodzież otrzymała pamiątkową książkę ks. Tomasza Lelito „Stare i Nowe”.

5 marca w naszym kościele parafialnym w Mikluszowicach z rąk Biskupa Leszka Leszkiewicza młodzież klas VIII i III Gimnazjum z naszej parafii i parafii Gawłów otrzymała Sakrament Bierzmowania. Do sakramentu przystąpiło 111 osób z naszej parafii i parafii Gawłów. Po Mszy świętej młodzież otrzymała pamiątkową książkę ks. Tomasza Lelito „Stare i Nowe”.

5 marca w naszym kościele parafialnym w Mikluszowicach z rąk Biskupa Leszka Leszkiewicza młodzież klas VIII i III Gimnazjum z naszej parafii i parafii Gawłów otrzymała Sakrament Bierzmowania. Do sakramentu przystąpiło 111 osób z naszej parafii i parafii Gawłów. Po Mszy świętej młodzież otrzymała pamiątkową książkę ks. Tomasza Lelito „Stare i Nowe”.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia na Mszy świętej o godz. 11.00 zgromadziły się dzieci i młodzież, które wyruszyły po Mszy jako Kolędnicy Misyjni do mieszkańców naszej parafii. W tym dniu przypada Diecezjalny Dzień Dzieła Misyjnego. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w to piękne dzieło by pomóc swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. Pod koniec Mszy Świętej Ksiądz Proboszcz dokonał błogosławieństwa mirry, kadzidła i kredy oraz odmówił modlitwę na rozesłanie kolędników misyjnych, którzy udali się do wszystkich wiosek z kolędą misyjną.

W czwartek 27 grudnia nasza parafia przeżywała Uroczystość Odpustową ku czci Świętego Jana Ewangelisty. Na początku wszystkich parafian i gości przywitał i pozdrowił Ks. Proboszcz Prałat Józef Piech. Uroczystej Sumie Odpustowej, przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Łukasz Plata, który w tym roku głosił w naszej parafii rekolekcje Wielkopostne. Mszę koncelebrowali kapłani z Dekanatu Bochnia - Wschód i przybyli kapłani Rodacy. Oprawę muzyczną uświetniła Orkiestra Dęta z Baczkowa pod dyrekcją Kapelmistrza Wojciecha Zwierniaka i schola dziecięca z naszej parafii. Po Mszy świętej było błogosławieństwo wina, które następnie zostało podane wiernym.

W poniedziałek 24 grudnia zakończyliśmy czas Adwentu przygotowujący nas na święta Bożego Narodzenia. W tym roku przewodnikami Adwentu byli patronowie Polski. Dzieci codziennie dostawały po Roratach naklejkę, z której została utworzona mapa Polski a na niej postacie św. Wojciecha, św. Andrzeja Boboli, św. Stanisława Szczepanowskiego i św. Stanisława Kostki. Każdego dnia pod koniec Rorat odbywało się losowanie figurki Pana Jezuska z przyniesionych serduszek z dobrym uczynkiem. W ostatni dzień wylosowane dziecko zabiera figurkę Jezusa do domu na własność. W Wigilię Bożego Narodzenia siostra Ewa obchodzi swoje imieniny dlatego z tej okazji po komunii życzenia złożyły dziewczęta z DSM.

W poniedziałek 24 grudnia zakończyliśmy czas Adwentu przygotowujący nas na święta Bożego Narodzenia. W tym roku przewodnikami Adwentu byli patronowie Polski. Dzieci codziennie dostawały po Roratach naklejkę, z której została utworzona mapa Polski a na niej postacie św. Wojciecha, św. Andrzeja Boboli, św. Stanisława Szczepanowskiego i św. Stanisława Kostki. Każdego dnia pod koniec Rorat odbywało się losowanie figurki Pana Jezuska z przyniesionych serduszek z dobrym uczynkiem. W ostatni dzień wylosowane dziecko zabiera figurkę Jezusa do domu na własność. W Wigilię Bożego Narodzenia siostra Ewa obchodzi swoje imieniny dlatego z tej okazji po komunii życzenia złożyły dziewczęta z DSM.

11 listopada, w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej parafii odbyła się Uroczysta Msza św. dziękczynna za odzyskaną Wolność. Mszy świętej przewodniczył proboszcz Ks. prałat Józef Piech, porucznik Wojska Polskiego w stanie spoczynku. Okolicznościowe kazanie wygłosił Ks. Wiesław Rachwał były wikariusz w Mikluszowicach a obecnie Rektor kaplicy w Gorzkowie koło Bochni. Przed Mszą św. młodzież naszej parafii przestawiła montaż słowno - muzyczny o tematyce wojennej związanej z naszą okolicę. W Mszy św. wzięły udział poczty sztandarowe ze Szkół w Baczkowie, Bogucicach, Dziewinie, Mikluszowicach, jednostek OSP z Bogucic i Dziewina oraz sztandar Honorowych Dawców Krwi. Całość uświetniła Orkiestra Dęta z Baczkowa oraz Harcerze działający w naszej parafii. Po Mszy św. przy pomniku Katyńskim, przy akompaniamencie orkiestry z Baczkowa został odśpiewany hymn Polski. Następnie złożone zostały kwiaty przez Proboszcza i Dyrekcje Szkół z terenu naszej Parafii. Patronat Honorowy w tym dniu nad naszą parafia objął krakowski Oddział IPN, który ofiarował darmową gazetę „Zanim Nastała Wolność” oraz biało - czerwone chorągiewki, które harcerze rozdawali wiernym przed Mszą świętą.

11 listopada, w 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej parafii odbyła się Uroczysta Msza św. dziękczynna za odzyskaną Wolność. Mszy świętej przewodniczył proboszcz Ks. prałat Józef Piech, porucznik Wojska Polskiego w stanie spoczynku. Okolicznościowe kazanie wygłosił Ks. Wiesław Rachwał były wikariusz w Mikluszowicach a obecnie Rektor kaplicy w Gorzkowie koło Bochni. Przed Mszą św. młodzież naszej parafii przestawiła montaż słowno - muzyczny o tematyce wojennej związanej z naszą okolicę. W Mszy św. wzięły udział poczty sztandarowe ze Szkół w Baczkowie, Bogucicach, Dziewinie, Mikluszowicach, jednostek OSP z Bogucic i Dziewina oraz sztandar Honorowych Dawców Krwi. Całość uświetniła Orkiestra Dęta z Baczkowa oraz Harcerze działający w naszej parafii. Po Mszy św. przy pomniku Katyńskim, przy akompaniamencie orkiestry z Baczkowa został odśpiewany hymn Polski. Następnie złożone zostały kwiaty przez Proboszcza i Dyrekcje Szkół z terenu naszej Parafii. Patronat Honorowy w tym dniu nad naszą parafia objął krakowski Oddział IPN, który ofiarował darmową gazetę „Zanim Nastała Wolność” oraz biało - czerwone chorągiewki, które harcerze rozdawali wiernym przed Mszą świętą.

Od 28 do 30 listopada w naszej parafii odbyło się Triduum przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Nauki wygłosił o. Zygmunt Tokarz, ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Z racji 100 lecia Odzyskania Niepodległości tematem przewodnim była Ojczyzna - jako nasza Matka. Szczególnym wydarzeniem podczas Triduum była Droga Światła. Zgromadzeni parafianie przeszli 14 stacji rozważając wydarzenia z życia Jezusa od Zmartwychwstania do Zesłania Ducha Św. Zwieńczeniem Triduum było wygłoszone kazanie na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych.

Od 28 do 30 listopada w naszej parafii odbyło się Triduum przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Nauki wygłosił o. Zygmunt Tokarz, ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Z racji 100 lecia Odzyskania Niepodległości tematem przewodnim była Ojczyzna - jako nasza Matka. Szczególnym wydarzeniem podczas Triduum była Droga Światła. Zgromadzeni parafianie przeszli 14 stacji rozważając wydarzenia z życia Jezusa od Zmartwychwstania do Zesłania Ducha Św. Zwieńczeniem Triduum było wygłoszone kazanie na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świętych.

„Przez Maryję do życia w Duchu Świętym” - to hasło towarzyszyło rozważaniom podczas tegorocznego Wielkiego Odpustu w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Od niedzieli 30.09.2018 r. do niedzieli 7.10.2018 r., każdego dnia do sanktuarium przybywały różne grupy, instytucje, stowarzyszenia i pielgrzymki parafialne z całej okolicy. Również z naszej parafii z Mikluszowic w dniu 4 października w słonecznej pogodzie udała się pielgrzymka piesza. Prawie 200 osób wraz z dwoma kapłanami pielgrzymowało, aby podziękować Matce Bożej za otrzymane łaski i prosić o dalsze. Z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości harcerze ubrani w swoje stroje nieśli flagi Polski. Na początku Eucharystii wszystkich powitał Proboszcz i Kustosz Bocheńskiej Bazyliki ks. Ryszard Podstołowicz.

W niedzielę 24 czerwca w naszej parafii odbył się Odpust Parafialny ku czci św. Jan Chrzciciela. Na początku wszystkich parafian i gości przywitał i pozdrowił Ks. Proboszcz Prałat Józef Piech. Uroczystej Sumie Odpustowej, przewodniczył i kazanie wygłosił ks. dziekan Ryszard Podstołowicz Proboszcz parafii św. Mikołaja w Bochni. Mszę koncelebrowali kapłani Rodacy. Oprawę muzyczną uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Baczkowa pod dyrekcją Kapelmistrza Wojciecha Zwierniaka i Schola Dziecięca. Całość uświetniły poczty sztandarowe.

W dniach 8 - 10 czerwca parafianie z Mikluszowic pielgrzymowali wraz ze swoimi duchownymi do sanktuariów wschodu - Podlasia. Pierwszą atrakcją było zwidzenie Sandomierza, miasta „Ojca Mateusza”. Pielgrzymi nawiedzili też sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej, sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce, cerkiew św. Marty i Marii na św. Górze Grabarce, sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Ostatnim celem naszej pielgrzymki był malowniczy Kazimierz Dolny nad Wisłą.

W dniach 8 - 10 czerwca parafianie z Mikluszowic pielgrzymowali wraz ze swoimi duchownymi do sanktuariów wschodu - Podlasia. Pierwszą atrakcją było zwidzenie Sandomierza, miasta „Ojca Mateusza”. Pielgrzymi nawiedzili też sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej, sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce, cerkiew św. Marty i Marii na św. Górze Grabarce, sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Ostatnim celem naszej pielgrzymki był malowniczy Kazimierz Dolny nad Wisłą.

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przez Bogucice przeszła Procesja Bożego Ciała. Co roku procesja odbywa się w innej miejscowości naszej parafii. W tym roku trasa procesji prowadziła od kaplicy w Bogucicach w kierunku parafii Okulice. Podniosłą oprawę zapewniła Liturgiczna Służba Ołtarza, orkiestra z Baczkowa, OSP Bogucice, Koło Gospodyń Wiejskich, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne, Dziewczęca Służba Maryjna oraz dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami. Nad bezpieczeństwem uczestników procesji czuwali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej. W procesji wzięły udział niezliczone tłumy parafii Mikluszowice.

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przez Bogucice przeszła Procesja Bożego Ciała. Co roku procesja odbywa się w innej miejscowości naszej parafii. W tym roku trasa procesji prowadziła od kaplicy w Bogucicach w kierunku parafii Okulice. Podniosłą oprawę zapewniła Liturgiczna Służba Ołtarza, orkiestra z Baczkowa, OSP Bogucice, Koło Gospodyń Wiejskich, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne, Dziewczęca Służba Maryjna oraz dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami. Nad bezpieczeństwem uczestników procesji czuwali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej. W procesji wzięły udział niezliczone tłumy parafii Mikluszowice.

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przez Bogucice przeszła Procesja Bożego Ciała. Co roku procesja odbywa się w innej miejscowości naszej parafii. W tym roku trasa procesji prowadziła od kaplicy w Bogucicach w kierunku parafii Okulice. Podniosłą oprawę zapewniła Liturgiczna Służba Ołtarza, orkiestra z Baczkowa, OSP Bogucice, Koło Gospodyń Wiejskich, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne, Dziewczęca Służba Maryjna oraz dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami. Nad bezpieczeństwem uczestników procesji czuwali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej. W procesji wzięły udział niezliczone tłumy parafii Mikluszowice.

Nasza parafia cieszy się nowym kapłanem. 26 maja 2018 r. z rąk Księdza Biskupa Andrzeja Jeża przyjął święcenia kapłańskie w katedrze tarnowskiej ksiądz Piotr Madej. W sobotę po południu przywitaliśmy księdza prymicjanta na granicy parafii w Majkowicach, rodzinnej wiosce prymicjanta, a w niedzielę ksiądz Piotr celebrował Mszę świętą prymicyjną. Po uroczystej Mszy świętej Ks. Piotr udzielił na koniec wszystkim zgromadzonym Błogosławieństwa Prymicyjnego, a ministranci rozdali pamiątkowe obrazki prymicyjne.

Nasza parafia cieszy się nowym kapłanem. 26 maja 2018 r. z rąk Księdza Biskupa Andrzeja Jeża przyjął święcenia kapłańskie w katedrze tarnowskiej ksiądz Piotr Madej. W sobotę po południu przywitaliśmy księdza prymicjanta na granicy parafii w Majkowicach, rodzinnej wiosce prymicjanta, a w niedzielę ksiądz Piotr celebrował Mszę świętą prymicyjną. Po uroczystej Mszy świętej Ks. Piotr udzielił na koniec wszystkim zgromadzonym Błogosławieństwa Prymicyjnego, a ministranci rozdali pamiątkowe obrazki prymicyjne.

Nasza parafia cieszy się nowym kapłanem. 26 maja 2018 r. z rąk Księdza Biskupa Andrzeja Jeża przyjął święcenia kapłańskie w katedrze tarnowskiej ksiądz Piotr Madej. W sobotę po południu przywitaliśmy księdza prymicjanta na granicy parafii w Majkowicach, rodzinnej wiosce prymicjanta, a w niedzielę ksiądz Piotr celebrował Mszę świętą prymicyjną. Po uroczystej Mszy świętej Ks. Piotr udzielił na koniec wszystkim zgromadzonym Błogosławieństwa Prymicyjnego, a ministranci rozdali pamiątkowe obrazki prymicyjne.

Nasza parafia cieszy się nowym kapłanem. 26 maja 2018 r. z rąk Księdza Biskupa Andrzeja Jeża przyjął święcenia kapłańskie w katedrze tarnowskiej ksiądz Piotr Madej. W sobotę po południu przywitaliśmy księdza prymicjanta na granicy parafii w Majkowicach, rodzinnej wiosce prymicjanta, a w niedzielę ksiądz Piotr celebrował Mszę świętą prymicyjną. Po uroczystej Mszy świętej Ks. Piotr udzielił na koniec wszystkim zgromadzonym Błogosławieństwa Prymicyjnego, a ministranci rozdali pamiątkowe obrazki prymicyjne.

Nasza parafia cieszy się nowym kapłanem. 26 maja 2018 r. z rąk Księdza Biskupa Andrzeja Jeża przyjął święcenia kapłańskie w katedrze tarnowskiej ksiądz Piotr Madej. W sobotę po południu przywitaliśmy księdza prymicjanta na granicy parafii w Majkowicach, rodzinnej wiosce prymicjanta, a w niedzielę ksiądz Piotr celebrował Mszę świętą prymicyjną. Po uroczystej Mszy świętej Ks. Piotr udzielił na koniec wszystkim zgromadzonym Błogosławieństwa Prymicyjnego, a ministranci rozdali pamiątkowe obrazki prymicyjne.

25 maja w trwającym Białym Tygodniu Dzieci I Komunijne wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami udały się na pielgrzymkę do sanktuariów Podhala, aby podziękować za dar Pierwszej spowiedzi i Komunii św. Pierwszym punktem pielgrzymki było nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Podhala w Ludźmierzu. Następnie dzieci udały się na Mszę świętą do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, które w ostatnim czasie zostało podniesione do rangi sanktuarium narodowego. Po zakończonej Mszy św. była część turystyczna, czyli wyjazd kolejką linową na Polanie Szymoszkowej i przejście w kierunku Gubałówki. Ostatnim celem pielgrzymki było nawiedzenie jedynego w Polsce sanktuarium Cudownego Medalika na Olczy.

25 maja w trwającym Białym Tygodniu Dzieci I Komunijne wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami udały się na pielgrzymkę do sanktuariów Podhala, aby podziękować za dar Pierwszej spowiedzi i Komunii św. Pierwszym punktem pielgrzymki było nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Podhala w Ludźmierzu. Następnie dzieci udały się na Mszę świętą do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, które w ostatnim czasie zostało podniesione do rangi sanktuarium narodowego. Po zakończonej Mszy św. była część turystyczna, czyli wyjazd kolejką linową na Polanie Szymoszkowej i przejście w kierunku Gubałówki. Ostatnim celem pielgrzymki było nawiedzenie jedynego w Polsce sanktuarium Cudownego Medalika na Olczy.

10 maja w naszym kościele parafialnym w Mikluszowicach został udzielony sakrament bierzmowania młodzieży z naszej parafii oraz parafii Gawłów. Do bierzmowania przystąpiło 48 osób z naszej parafii i kilkanaście z parafii Gawłów. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzielił abp Henryk Nowacki. Po Mszy świętej młodzież otrzymała pamiątkową książkę ks. Tomasza Lelito „Stare i Nowe”.

10 maja w naszym kościele parafialnym w Mikluszowicach został udzielony sakrament bierzmowania młodzieży z naszej parafii oraz parafii Gawłów. Do bierzmowania przystąpiło 48 osób z naszej parafii i kilkanaście z parafii Gawłów. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzielił abp Henryk Nowacki. Po Mszy świętej młodzież otrzymała pamiątkową książkę ks. Tomasza Lelito „Stare i Nowe”.

Święte Triduum Paschalne w naszej parafii zakończyła uroczysta Procesja Rezurekcyjna, która odbyła się w Wielką Niedzielę o godz. 6.00. W tym roku dyżur liturgiczny pełniła wspólnota Bogucice. Całość uświetniła Orkiestra Dęta z Baczkowa.

Cz. 3 galerii zdjęć plenerowej drogi krzyżowej z roku 2018

Cz. 2 galerii zdjęć plenerowej drogi krzyżowej z roku 2018

Cz. 1 galerii zdjęć plenerowej drogi krzyżowej z roku 2018

Niedziela Palmowa 2018 - cz. 2

Zdjęcia z Niedzieli Palmowej w 2018 roku. Cz. 1

Tradycyjnie już co roku w ostatnią niedzielę przed świętem Ofiarowania Pańskiego odbywa się wspólne parafialne Kolędowanie przy Szopce Betlejemskiej. W tym roku Kolędowanie to odbyło się z Zespołem „Jakubkowianie” z Łososiny Dolnej działającym przy Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna. Opiekunami zespołu są Elżbieta Bryniak i Sławomir Bryniak. Zespół kolędował na Mszy świętej o godz. 9.00 i 11.00. Po Mszy świętej odbyło się wspólne śpiewanie kolęd.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia na Mszy świętej o godz. 11.00 zgromadziły się dzieci i młodzież, które wyruszyły po Mszy jako Kolędnicy Misyjni do mieszkańców naszej parafii. W tym dniu przypada Diecezjalny Dzień Dzieła Misyjnego. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w to piękne dzieło by pomóc swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. Pod koniec Mszy Świętej Ksiądz Proboszcz dokonał błogosławieństwa mirry, kadzidła i kredy oraz odmówił modlitwę na rozesłanie kolędników misyjnych. W tym roku odchodzimy 25 lecie Kolędników Misyjnych. Parafia zorganizowała 25 grup kolędniczych na uczczenie tego pięknego jubileuszu. Tekst: ks. Bogusław Sobusiak. Zdjęcia Ks. Bogusław Sobusiak i Martyna Rzucidło

W środę 27 grudnia nasza parafia przeżywała Uroczystość Odpustową ku czci Świętego Jana Ewangelisty. Na początku wszystkich parafian i gości przywitał i pozdrowił Ks. Proboszcz Prałat Józef Piech. Uroczystej Sumie Odpustowej, przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Prałat Stefan Broniak, były proboszcz w Rzezawie. Mszę koncelebrowali kapłani z Dekanatu Bochnia - Wschód i przybyli kapłani Rodacy. Oprawę muzyczną uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Baczkowa pod dyrekcją Kapelmistrza Wojciecha Zwierniaka. Po Mszy świętej było poświęcenie wina.

21 grudnia 2017 roku miało miejsce uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju- światła odpalonego w grocie narodzenia Pana Jezusa. Światło przywieźli z Krakowa nasi harcerze z 77 DH „Zdobywcy”. Sztafeta BŚP to piękna inicjatywa kultywowana w Polsce już od 27 lat. Idea Betlejemskiego Światła Pokoju narodziła się w Austrii, gdzie w 1986 roku przywieziono płomień z Groty Betlejemskiej - miejsca narodzin Chrystusa. Z tego miejsca Światło trafia do wielu państw, miast, miasteczek i wiosek, by ostatecznie zapłonąć na wigilijnych stołach w naszych domach.

Do dzieci i LSO w Mikluszowicach przybył Święty Mikołaj

Msza św i procesja na zakończenie uroczystości 100. lecia objawień fatimskich.

"Z Maryją idziemy, aby głosić Ewangelię" – to hasło towarzyszyło rozważaniom podczas tegorocznego Wielkiego Odpustu w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Od niedzieli 01.10.2017 r. do niedzieli 08.10.2017 r., każdego dnia do sanktuarium przybywały różne grupy, instytucje, stowarzyszenia i pielgrzymki parafialne z całej okolicy. Również z naszej parafii Mikluszowice, 5 października mimo deszczowej aury do Bochni udała się piesza pielgrzymka. Ponad 150 osób wraz z trzema kapłanami pielgrzymowało, aby podziękować Matce Bożej za otrzymane łaski i prosić o dalsze. Na początku Eucharystii wszystkich powitał nowy Proboszcz i Kustosz Bocheńskiej Bazyliki ks. Ryszard Podstołowicz.

Zdjęcia wykonane przez pana Andrzeja Mardeusza

Zdjęcia wykonane przez pana Andrzeja Mardeusza

Zdjęcia wykonane przez pana Andrzeja Mardeusza

Zdjęcia wykonane przez pana Andrzeja Mardeusza

Zdjęcia wykonane przez pana Andrzeja Mardeusza

Zdjęcia wykonane przez pana Andrzeja Mardeusza

Zdjęcia wykonane przez pana Andrzeja Mardeusza

Zdjęcia wykonane przez pana Andrzeja Mardeusza

Zdjęcia wykonane przez pana Andrzeja Mardeusza

Zdjęcia wykonane przez pana Andrzeja Mardeusza

Zdjęcia wykonane przez pana Andrzeja Mardeusza

Zdjęcia wykonane przez pana Andrzeja Mardeusza

Zdjęcia wykonane przez pana Andrzeja Mardeusza

Zdjęcia wykonane przez pana Andrzeja Mardeusza

Powrót