KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

Wyszukiwanie

FB - Parafia Mikluszowice

FB - ŚDM MikluszowiceDzisiaj jest

niedziela,
18 lutego 2018

(49. dzień roku)

Święta

Niedziela, I Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

Licznik

Liczba wyświetleń:
1224764

Aktualności:

 

Tradycyjnie już co roku w ostatnią niedzielę przed świętem Ofiarowania Pańskiego odbywa się wspólne parafialne Kolędowanie przy Szopce Betlejemskiej. W tym roku Kolędowanie to odbyło się z Zespołem „Jakubkowianie” z Łososiny Dolnej działającym przy Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna. Opiekunami zespołu są Elżbieta Bryniak i Sławomir Bryniak. Zespół kolędował na Mszy świętej o godz. 9.00 i 11.00. Po Mszy świętej odbyło się wspólne śpiewanie kolęd.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia na Mszy świętej o godz. 11.00 zgromadziły się dzieci  i młodzież, które wyruszyły po Mszy jako Kolędnicy Misyjni do mieszkańców naszej parafii. W tym dniu przypada Diecezjalny Dzień Dzieła Misyjnego. Dzieci bardzo chętnie włączyły się w to piękne dzieło by pomóc swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. Pod koniec Mszy Świętej Ksiądz Proboszcz dokonał błogosławieństwa mirry, kadzidła i kredy oraz odmówił modlitwę na rozesłanie kolędników misyjnych. W tym roku odchodzimy 25 lecie Kolędników Misyjnych. Parafia zorganizowała 25 grup kolędniczych na uczczenie tego pięknego jubileuszu.

 

 

W środę 27 grudnia nasza parafia przeżywała Uroczystość Odpustową ku czci Świętego Jana Ewangelisty. Na początku wszystkich parafian i gości przywitał i pozdrowił Ks. Proboszcz Prałat Józef Piech. Uroczystej Sumie Odpustowej, przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Prałat Stefan Broniak, były proboszcz w Rzezawie. Mszę koncelebrowali kapłani z Dekanatu Bochnia - Wschód i przybyli kapłani Rodacy. Oprawę muzyczną uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Baczkowa pod dyrekcją Kapelmistrza Wojciecha Zwierniaka. Po Mszy świętej poświęcono wino.

 

 

Kochani,

niech ten wyjątkowy czas Bożego Narodzenia będzie dla Was okresem spokoju, radości i pozytywnego myślenia. Niech bliskość wyjątkowych osób, z którymi je spędzicie, dostarczy Wam siły na podjęcie wyzwań nowego roku i mierzenie się ze wszystkim, z czym przyjdzie Wam się mierzyć. Niech niezwykłe chwile na długo zostaną w Waszej pamięci i będą źródłem niepokonanej woli czynienia życia piękniejszym każdego dnia nowego 2018 roku. Niech Dzieciątko Jezus napełni Wasze serca miłością i pokojem. Tego z całego serca życzą:

 

Wasi Duszpasterze.

 

21 grudnia 2017 roku miało miejsce uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju- światła odpalonego w grocie narodzenia Pana Jezusa. Światło przywieźli z Krakowa nasi harcerze z 77 DH „Zdobywcy”.
Sztafeta BŚP to piękna inicjatywa kultywowana w Polsce już od 27 lat. Idea Betlejemskiego Światła Pokoju narodziła się w Austrii, gdzie w 1986 roku przywieziono płomień z Groty Betlejemskiej - miejsca narodzin Chrystusa. Z tego miejsca Światło trafia do wielu państw, miast, miasteczek i wiosek, by ostatecznie zapłonąć na wigilijnych stołach w naszych domach.

„W Tobie jest światło” - to hasło przyświecające tegorocznej akcji Betlejemskiego Światła Pokoju.
„Zabierzmy BŚP niech wędruje razem z nami w nasze życie i doda nam wiary i miłości, żebyśmy poszli i głosili, że Jezus jest Panem, i że w nas jest światło – światło, które zaraża; bo w nas jest światło – jego światło, Chrystusowe światło. Dlatego jest nadzieja, jest życie w nadziei z Jezusem, bo:

W TOBIE JEST ŚWIATŁO.”   
Źródło cytatu:www.swiatlo.zhp.pl/haslo-2017/

tekst; Lidia Jodłowska-Rzucidło
zdjęcia: Krzysztof Jodłowski

Galeria zdjęć: