KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

Wspomnienie św. Piusa X, papieża

Liczba wyświetleń:

Aktualności:

W niedzielę 24 czerwca w naszej parafii odbył się Odpust Parafialny ku czci św. Jan Chrzciciela. Na początku wszystkich parafian i gości przywitał i pozdrowił Ks. Proboszcz Prałat Józef Piech. Uroczystej Sumie Odpustowej, przewodniczył i kazanie wygłosił ks. dziekan Ryszard Podstołowicz Proboszcz parafii św. Mikołaja w Bochni. Mszę koncelebrowali kapłani Rodacy. Oprawę muzyczną uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Baczkowa pod dyrekcją Kapelmistrza Wojciecha Zwierniaka i Schola Dziecięca. Całość uświetniły poczty sztandarowe.

W dniach 8 - 10 czerwca parafianie z Mikluszowic pielgrzymowali wraz ze swoimi kapłanami do sanktuariów wschodu - Podlasia. Pierwszą atrakcją było zwidzenie Sandomierza, miasta „Ojca Mateusza”. Pielgrzymi nawiedzili też sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej, sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce, cerkiew św. Marty i Marii na św. Górze Grabarce, sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Ostatnim celem naszej pielgrzymki był malowniczy Kazimierz Dolny nad Wisłą.

Galeria cz. 2

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przez Bogucice przeszła Procesja Bożego Ciała. Co roku procesja odbywa się w innej miejscowości naszej parafii. W tym roku trasa procesji prowadziła od kaplicy w Bogucicach w kierunku parafii Okulice. Podniosłą oprawę zapewniła Liturgiczna Służba Ołtarza, orkiestra z Baczkowa, OSP Bogucice, Koło Gospodyń Wiejskich, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne, Dziewczęca Służba Maryjna oraz dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami. Nad bezpieczeństwem uczestników procesji czuwali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej. W procesji wzięły udział niezliczone tłumy parafii Mikluszowice.

Galeria cz.2

Galeria cz.3

Nasza parafia cieszy się nowym kapłanem. 26 maja 2018 r. z rąk Księdza Biskupa Andrzeja Jeża przyjął święcenia kapłańskie w katedrze tarnowskiej ksiądz Piotr Madej. W sobotę po południu przywitaliśmy księdza prymicjanta na granicy parafii w Majkowicach, rodzinnej wiosce prymicjanta, a w niedzielę ksiądz Piotr celebrował Mszę świętą prymicyjną. Po uroczystej Mszy świętej Ks. Piotr udzielił na koniec wszystkim zgromadzonym Błogosławieństwa Prymicyjnego, a ministranci rozdali pamiątkowe obrazki prymicyjne.

Galeria cz. 3

Galeria cz. 4

Galeria cz. 5

25 maja w trwającym Białym Tygodniu Dzieci I Komunijne wraz ze swoimi nauczycielami i rodzicami udały się na pielgrzymkę do sanktuariów Podhala, aby podziękować za dar Pierwszej spowiedzi i Komunii św. Pierwszym punktem pielgrzymki było nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej Podhala w Ludźmierzu. Następnie dzieci udały się na Mszę świętą do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, które w ostatnim czasie zostało podniesione do rangi sanktuarium narodowego. Po zakończonej Mszy św. była część turystyczna, czyli wyjazd kolejką linową na Polanie Szymoszkowej i przejście w kierunku Gubałówki. Ostatnim celem pielgrzymki było nawiedzenie jedynego w Polsce sanktuarium Cudownego Medalika na Olczy.

Galria cz. 1

Galeria cz. 2

10 maja w naszym kościele parafialnym w Mikluszowicach został udzielony sakrament bierzmowania młodzieży z naszej parafii oraz parafii Gawłów. Do bierzmowania przystąpiło 48 osób z naszej parafii i kilkanaście z parafii Gawłów. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzielił abp Henryk Nowacki. Po Mszy świętej młodzież otrzymała pamiątkową książkę ks. Tomasza Lelito „Stare i Nowe”.

Galeria cz. I Galeria cz. II

Święte Triduum Paschalne w naszej parafii zakończyła uroczysta Procesja Rezurekcyjna, która odbyła się w Wielką Niedzielę o godz. 6.00. W tym roku dyżur liturgiczny pełniła wspólnota Bogucice. Całość uświetniła Orkiestra Dęta z Baczkowa.

Galeria cz. I:

Galeria cz. II

Starsze wiadomości:

W celu przyspieszenia wczytywania się strony głównej ilość wyświetlanych wiadomości ograniczono do ostatnich 7. Starsze wiadomości można przglądać na stronie: Wszystkie wiadomości