KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

Liczba wyświetleń:
1201264

Aktualności:

10 maja w naszym kościele parafialnym w Mikluszowicach został udzielony sakrament bierzmowania młodzieży z naszej parafii oraz parafii Gawłów. Do bierzmowania przystąpiło 48 osób z naszej parafii i kilkanaście z parafii Gawłów. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzielił abp Henryk Nowacki. Po Mszy świętej młodzież otrzymała pamiątkową książkę ks. Tomasza Lelito „Stare i Nowe”.

Galeria cz. I Galeria cz. II

Święte Triduum Paschalne w naszej parafii zakończyła uroczysta Procesja Rezurekcyjna, która odbyła się w Wielką Niedzielę o godz. 6.00. W tym roku dyżur liturgiczny pełniła wspólnota Bogucice. Całość uświetniła Orkiestra Dęta z Baczkowa.

Galeria cz. I:

Galeria cz. II

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy pragniemy życzyć wszystkim naszym parafianom spokojnych i radosnych chwil w gronie najbliższych.

Niech światło Zmartwychwstałego Chrystusa rozproszy mroki życia, obdarza radością, miłością i pokojem, a ciepło płynące z ludzkiej serdeczności zagości we wszystkich sercach.

Życzymy, aby nadzieja i wiara towarzyszyła Wam każdego dnia, pozwalała realizować osobiste i zawodowe plany, a wzajemna współpraca i życzliwość zaowocowała pomyślną przyszłością.

Błogosławionych Świąt życzą

Wasi Duszpasterze.

Po raz dziesiąty parafianie Mikluszowic i sąsiednich parafii mogli uczestniczyć w misterium wielkopostnym, które organizowane jest w Niedzielę Palmowa w godzinach wieczornych. W tym roku na wzór Drogi Krzyżowej z Kalwarii odbyła się Plenerowa Droga Krzyżowa, która wiodła od kościoła parafialnego na Górę Św. Jana. Poszczególne stacje drogi krzyżowej odgrywane były przez parafian, którzy ubrani w historyczne stroje przedstawiali postacie biblijne. Teksty rozważań poszczególnych stacji z racji obchodzonej w tym roku 100 rocznicy odzyskania Niepodległości, nawiązywały do ciężkich losów w dziejach naszej Ojczyzny. Po ostatniej, XV stacji „Zmartwychwstanie” na górze Św. Jana rozciągnięto flagę Polski i wspólnie wszyscy odśpiewali hymn „Boże coś Polskę”. Całość zakończono Modlitwą Pielgrzyma z Księgi Narodu Polskiego i Pielgrzymstwa Polskiego Adama Mickiewicza.

Galeria cz. 1

Galeria cz. 2

Galeria cz. 3

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową parafianie przynieśli do kościoła palmy wielkanocne, w ogromnej większości własnorecznie wykonane. Msza Św. rozpoczęła się od uroczystego, procesyjnego przejścia z palmami przez kościół. Podczas procesji schola dziecięca śpiewała pieśni pasyjne. Był to kolejny dzień trwających rekolekcji parafialnych, które w tym roku głosi ks. Łukasz Plata. Po mszy św. odbył się konkurs palm wielkanocnych. Była też okazja do złożenia życzeń imieninowych, obchodzącym je w ubiegłym tygodniu duszpasterzom: ks. proboszczowi prałatowi Józefowi Piechowi oraz ks. Bogusławowi Sobusiakowi.

Zdjęcia cz. 1

Zdjęcia cz. 2

Tradycyjnie już co roku w ostatnią niedzielę przed świętem Ofiarowania Pańskiego odbywa się wspólne parafialne Kolędowanie przy Szopce Betlejemskiej. W tym roku Kolędowanie to odbyło się z Zespołem „Jakubkowianie” z Łososiny Dolnej działającym przy Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna. Opiekunami zespołu są Elżbieta Bryniak i Sławomir Bryniak. Zespół kolędował na Mszy świętej o godz. 9.00 i 11.00. Po Mszy świętej odbyło się wspólne śpiewanie kolęd.

Starsze wiadomości:

W celu przyspieszenia wczytywania się strony głównej ilość wyświetlanych wiadomości ograniczono do ostatnich 7. Starsze wiadomości można przglądać na stronie: Wszystkie wiadomości