KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

(319. dzień roku)

Czwartek, XXXII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła

Liczba wyświetleń:

Aktualności:

Od 28 do 30 listopada w naszej parafii odbyło się Triduum przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Nauki wygłosił o. Zygmunt Tokarz ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów. Z racji 100 lecia Odzyskania Niepodległości tematem przewodnim była Ojczyzna - jako nasza Matka. Szczególnym wydarzeniem podczas Triduum była Droga Światła. Zgromadzeni parafianie przeszli 14 stacji rozważając wydarzenia z życia Jezusa od Zmartwychwstania do Zesłania Ducha Św. Zwieńczeniem Triduum było wygłoszone kazanie na cmentarzu w Uroczystość Wszystkich Świetych.

Galeria cz. 2

„Przez Maryję do życia w Duchu Świętym” - to hasło towarzyszyło rozważaniom podczas tegorocznego Wielkiego Odpustu w Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Od niedzieli 30.09.2018 r. do niedzieli 7.10.2018 r., każdego dnia do sanktuarium przybywały różne grupy, instytucje, stowarzyszenia i pielgrzymki parafialne z całej okolicy. Również z naszej parafii z Mikluszowic w dniu 4 października w słonecznej pogodzie udała się pielgrzymka piesza. Prawie 200 osób wraz z dwoma kapłanami pielgrzymowało, aby podziękować Matce Bożej za otrzymane łaski i prosić o dalsze. Z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości harcerze ubrani w swoje stroje nieśli flagi Polski. Na początku Eucharystii wszystkich powitał Proboszcz i Kustosz Bocheńskiej Bazyliki ks. Ryszard Podstołowicz.

W niedzielę 24 czerwca w naszej parafii odbył się Odpust Parafialny ku czci św. Jan Chrzciciela. Na początku wszystkich parafian i gości przywitał i pozdrowił Ks. Proboszcz Prałat Józef Piech. Uroczystej Sumie Odpustowej, przewodniczył i kazanie wygłosił ks. dziekan Ryszard Podstołowicz Proboszcz parafii św. Mikołaja w Bochni. Mszę koncelebrowali kapłani Rodacy. Oprawę muzyczną uświetniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Baczkowa pod dyrekcją Kapelmistrza Wojciecha Zwierniaka i Schola Dziecięca. Całość uświetniły poczty sztandarowe.

W dniach 8 - 10 czerwca parafianie z Mikluszowic pielgrzymowali wraz ze swoimi kapłanami do sanktuariów wschodu - Podlasia. Pierwszą atrakcją było zwidzenie Sandomierza, miasta „Ojca Mateusza”. Pielgrzymi nawiedzili też sanktuarium Matki Bożej Kodeńskiej, sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej, sanktuarium Cudu Eucharystycznego w Sokółce, cerkiew św. Marty i Marii na św. Górze Grabarce, sanktuarium Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Ostatnim celem naszej pielgrzymki był malowniczy Kazimierz Dolny nad Wisłą.

Galeria cz. 2

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa przez Bogucice przeszła Procesja Bożego Ciała. Co roku procesja odbywa się w innej miejscowości naszej parafii. W tym roku trasa procesji prowadziła od kaplicy w Bogucicach w kierunku parafii Okulice. Podniosłą oprawę zapewniła Liturgiczna Służba Ołtarza, orkiestra z Baczkowa, OSP Bogucice, Koło Gospodyń Wiejskich, poczty sztandarowe, dzieci pierwszokomunijne, Dziewczęca Służba Maryjna oraz dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami. Nad bezpieczeństwem uczestników procesji czuwali druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej. W procesji wzięły udział niezliczone tłumy parafii Mikluszowice.

Galeria cz.2

Galeria cz.3

Nasza parafia cieszy się nowym kapłanem. 26 maja 2018 r. z rąk Księdza Biskupa Andrzeja Jeża przyjął święcenia kapłańskie w katedrze tarnowskiej ksiądz Piotr Madej. W sobotę po południu przywitaliśmy księdza prymicjanta na granicy parafii w Majkowicach, rodzinnej wiosce prymicjanta, a w niedzielę ksiądz Piotr celebrował Mszę świętą prymicyjną. Po uroczystej Mszy świętej Ks. Piotr udzielił na koniec wszystkim zgromadzonym Błogosławieństwa Prymicyjnego, a ministranci rozdali pamiątkowe obrazki prymicyjne.

Galeria cz. 3

Galeria cz. 4

Galeria cz. 5

Starsze wiadomości:

W celu przyspieszenia wczytywania się strony głównej ilość wyświetlanych wiadomości ograniczono do ostatnich 7. Starsze wiadomości można przglądać na stronie: Wszystkie wiadomości