wtorek,

Wtorek, III Tydzień Wielkanocny

Pogrzeb nie jest sakramentem, jest ostatnią posługą człowieka dla człowieka na ziemi. "Ostatnim pożegnaniem", jakie wspólnota chrześcijańska oddaje członkowi, zanim jego ciało będzie wyniesione i pogrzebane. Śmierć naszych bliskich należy do najbardziej przykrych przeżyć. Pamiętajmy jednak wtedy o Chrystusie, który zapewnia nas o życiu wiecznym i który stale jest z nami jako nasza jedyna pociecha, nadzieja i ostoja. Dlatego łączmy się w takich chwilach z Jezusem, który zapewnia - Kto wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Sprawy wiązane z pogrzebem załatwiane są także poza godzinami urzędowania kancelarii parafialnej. Sprawy pogrzebu załatwiane są w kancelarii parafialnej osobiście przez najbliższych z rodziny lub w przypadku ich braku, znajomych czy sąsiadów osoby zmarłej. Parafia nie załatwia tych spraw przez telefoniczne lub osobiste pośrednictwo Zakładów Pogrzebowych.

Skrócony Odpis Aktu Zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego, karta zgonu potwierdzona przez lekarza i Urząd Stanu Cywilnego, zaświadczenie o udzieleniu sakramentu chorych i wiatyku (Komunii świętej), jeśli zgon nastąpił poza parafią lub w szpitalu (wystawia je kapelan szpitala