KOŚCIÓŁ PARAFIALNY

(319. dzień roku)

Czwartek, XXXII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła

Liczba wyświetleń:

Młodzi chcą być blisko Jezusa

Sługa Boży Jan Paweł II podczas spotkania z młodzieżą w Szwajcarii w 2004 r. powiedział: Ruszajcie w drogę! Nie poprzestawajcie na dyskusjach, nie czekajcie z czynieniem dobra na okazję, która być może nigdy nie nadejdzie. Nastał czas działania! Na początku tego trzeciego tysiąclecia również wy młodzi jesteście powołani do tego, by głosić przesłanie Ewangelii świadectwem swego życia. Kościół potrzebuje waszej energii, waszego entuzjazmu, waszych młodzieńczych ideałów, aby Ewangelia przeniknęła całą tkankę społeczeństwa i pobudziła cywilizację autentycznej sprawiedliwości i miłości bez dyskryminacji.

Realizując te słowa Ojca św. Przyjaciela młodzieży tworzymy ze sobą wspólnotę, aby apostołować w naszej wspólnocie parafialnej. Grupa nasza przyjęła nazwę Ichtis. Ichtis to znak pierwszych chrześcijan - symbolizuje Chrystusa. To właśnie osoba Chrystusa łączy nas i nasze podejmowane przedsięwzięcia. Spotykamy się w każdy piątek o godz. 19:00, i dodatkowo w innych porach przygotowując nabożeństwa lub inne programy wspierające pracę duszpasterską i ewangelizacyjną.

Na spotkaniach tych pogłębiamy naszą wiarę, budujemy naszą wspólnotę, oraz kształtujemy nasze człowieczeństwo. Naszym opiekunem jest ks. Paweł Marmuźniak – wikariusz naszej parafii.

Nasze spotkania mają wieloraki charakter, są to spotkania modlitewne, adoracyjne, spotkania formacyjne, czy nawet zwykłe rozmowy, dotyczące tematów, które nas frapują. Grupa nasza liczy około 30 0sób. Podejmujemy działania apostolskie i ewangelizacyjne, aktywnie włączamy się w życie naszej parafii przy okazji różnych uroczystości: zorganizowania niedzieli biblijnej, przygotowania dekoracji świątecznych, ruchomej szopki, wystroju grobu i ciemnicy, uroczystości z okazji różnych okoliczności np. dnia św. Mikołaja.

Jako grupa prowadziliśmy wraz z Ks. Opiekunem rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży, organizujemy nabożeństwa dla młodzieży w ciągu roku, przekazując treści religijne i prawdy naszej wiary za pomocą różnych środków wyrazu: dram, pantomim, ciekawych metod ewangelizacyjnych. Współtworzymy również stronę internetową naszej parafii. Próbujemy sił również jako aktorzy. Do ostatnich przedsięwzięc takich na szerszą skalę było przygotowanie i zorganizowanie przez naszą grupę plenerowego misterium Męki Pańskiej, w które zostało zaangażowana spora liczba dzieci i młodzieży. Chłopcy z naszej grupy sami przygotowali i wykonali dekorację poszczególnych scen, zajęli się również sprawami technicznymi, dziewczyny kroiły chleb, aby dla nikogo go nie zabrakło podczas sceny ustanowienia eucharystii. Łączą nas również wspólne wyjazdy: m.in. na Ogólnopolskie Spotkania Młodych nad Jeziorem Lednickim , piesza pielgrzymka, wyjazdy do okolicznych sanktuariów oraz wyjazdy w góry. Staramy się wspólnie i dobrze spędzać czas ze sobą.